Twój kierunek na lepszą pracę

Kilka dni temu krakowianie i krakowianki mieli okazję i przyjemność kibicować lub uczestniczyć w corocznym święcie biegaczy – 17. Cracovia Maratonie. Liczba uczestników i kibiców przerosła oczekiwania, a sam doping pomógł wielu sportowcom z sukcesem dobiec do mety.

W tym momencie nasuwają się refleksje na temat punktów wspólnych maratonu i pracy.

Im dłużej nad tym tematem rozmyślam (szczególnie jako zapalony kibic), tym więcej punktów styku znajduję, nawet jeśli na pierwszy rzut przysłowiowego oka nie są one widoczne.

„Twój kierunek na lepszą pracę” – to motto przyświeca HR Navigatorowi od początku działalności. Każdy bieg, dystans, zmiana, wymaga od nas obrania właściwego kierunku.

O tym, jak ważny jest cel w życiu, mówi np. krótki dialog Alicji (z krainy czarów) z dziwacznym kotem.

– Czy mógłby mnie pan poinformować, którędy powinnam pójść? – spytała kota Alicja.

– To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś dojść.

– Właściwie wszystko mi jedno – odparła na to Alicja.

– W takim razie wszystko jedno, którędy pójdziesz.

– Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia.

– Ach, na pewno się tam dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.

Ten krótki dialog wskazuje, jak ważne jest odpowiednie określenie celu – w maratonie naszym celem będzie zapewne dotarcie do mety, zmierzenie się ze swymi słabościami i pokonanie ograniczeń. Zmiana pracy może stanowić dla nas podobne wyzwanie – opuszczenie strefy komfortu, wejście w zupełnie nowe środowisko, wyjazd do obcego kraju i zmierzenie się na przykład z brakiem znajomości języka.

W jednym i drugim przypadku przyda się nam się odpowiednie przygotowanie i sprawna nawigacja.

Samo zbadanie agencji, jej legalności, zweryfikowanie informacji w ogólnodostępnych źródłach to początek drogi, a taka podstawa pozwoli sprawnie przejść do kolejnych kroków – przygotowania się do rozpoczęcia nowej pracy i przejścia przez las dokumentów i formalności.

Będąc częścią procesu rekrutacji, niezmiernie ważnym jest bycie partnerem dla rekrutera prowadzącego. Tak! Partnerem!

Celem rekrutera jest zawsze jak najsprawniejsze przeprowadzenie kandydata przez całość procesu. Zadbanie, by potencjalny pracownik został wyposażony w wiedzę niezbędną do odnalezienia się w nowym miejscu i by czuł się komfortowo w nieznanych do tej pory okolicznościach.

Stały kontakt, odpowiedzi na pytania, szczera rozmowa o wątpliwościach, ale także egzekwowanie umówionych terminów i realizacji uzgodnień będzie naturalną częścią procesu po stronie osoby odpowiedzialnej za daną rekrutację.

Twoim Kandydacie (Kandydatko) zadaniem będzie przeanalizowanie otrzymywanych informacji, przemyślenie pytań i aspektów budzących wątpliwości.

To żadna sztuka trafić do miejsca, do którego nie pasujemy, i wykonywać obowiązki, które nie sprawiają nam nawet odrobiny radości – stąd tylko jeden krok do frustracji, zniechęcenia i chęci ucieczki.

Wracając do Alicji, kluczem do odpowiedniej nawigacji będzie postawienie sobie kilku podstawowych pytań, które to będą dobrą podstawą do dalszej pracy:

– dlaczego aplikuję na to konkretne stanowisko?

– co powoduję, że mogę otrzymać daną posadę i się na niej sprawdzić?

– co w związku z otrzymaniem danego stanowiska osiągnę?

Szczere przemyślenie tematu pozwoli i Tobie, i rekruterowi złowić dla Ciebie najlepszą pracę. Pracę, która da Tobie radość i pozwoli realizować swe pasje lub budować kompetencje.

Fałszywe przesłanki do podjęcia zatrudnienia, takie jak nagła potrzeba, konieczność znalezienia czegokolwiek także potrafią skutecznie motywować… pytanie jedynie, na ile pozwolą Tobie zaprzyjaźnić się z nowym miejscem na dłużej (by nie był tylko przystankiem w drodze do… – dokąd?).

Myślisz, że znalezienie szczerej odpowiedzi na tak zadane pytania jest trudne bądź niemożliwe?

Wszystko jest możliwe, jeśli tylko w to uwierzysz i znasz sposoby, by znaleźć odpowiedzi na frapujące Ciebie pytania 😊

Z HR Navigator znajdziesz właściwy kierunek, a nasz zespół profesjonalnych rekruterów z radością złowi dla Ciebie najlepszą pracę.

Wykonasz pierwszy krok i pozwolisz nam się poznać? Pobiegnijmy razem niczym krakowscy maratończycy 😊

Praca24 Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *