Wymagania językowe w pracy za granicą

Interesuje Cię praca za granicą, ale nie znasz języka? Spokojnie! Po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz się bał(-a) z nami wyjechać, nawet jeśli nie potrafisz wymówić „eins, zwei, drei….”. Zachęcam do zapoznania się z treścią tego artykułu również osoby, które biegle posługują się językiem obcym i nie wyobrażają sobie bez tego swojego życia.

 

CZY WYMAGAMY ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OD NASZYCH KANDYDATÓW?

 

Wymóg znajomości języka obcego dotyczy tylko niektórych prowadzonych przez nas rekrutacji. Przede wszystkim są to stanowiska specjalistyczne i polegające na kontakcie międzyludzkim (w tym z naszymi zagranicznymi klientami). Przykładowo jest to Kierowca C+E lub Manager produkcji. W przypadku pozostałych stanowisk znajomość języka jest wyłącznie dodatkowym atutem. Poznajmy zatem najciekawsze pytania zadawane przez kandydatów na stanowiska wymagające znajomości języka oraz te, które takiego kryterium nie posiadają.

 

GDY WYMAGAMY ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO

 

W jakim języku przesłać CV?

 

Niektórzy kandydaci zastanawiają się nad tym w jakim języku ma być napisane CV. Jesteśmy polską agencją zatrudnienia, więc w zupełności wystarczy nam życiorys stworzony w języku polskim. Jednak jeśli jest Ci wygodniej przesłać aplikację w języku angielskim czy niemieckim, również nie będziemy mieli problemu z jej odczytaniem.

 

Jak wygląda weryfikacja językowa?

 

Weryfikacja poziomu znajomości języka jest przeprowadzana przez naszego pracownika za pomocą rozmowy telefonicznej. Tematyka rozmowy uzależniona jest od stanowiska, na które aplikujesz.

 

Czy wystarczy znajomość angielskiego, kiedy aplikuję na stanowisko związane z językiem niemieckim?

 

Znajomość języka angielskiego może znacząco ułatwić Ci naukę niemieckiego. Aczkolwiek, jeśli znasz tylko ten pierwszy a w propozycji pracy jest wyraźnie zaznaczona znajomość języka niemieckiego (bez dodatku “lub angielski”) nie jesteśmy w stanie zaproponować Ci danego stanowiska.

 

GDY NIE WYMAGAMY OD CIEBIE ZNAJOMOŚCI JĘZYKA OBCEGO

 

Jak sobie poradzę w obcym kraju, nie znając języka?

 

Dla chcącego nie ma nic trudnego, a poza tym zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie. Twoimi sąsiadami będą Polacy. Język obcy nie jest Tobie potrzebny również podczas wykonywania pracy. We wszystkich formalnościach pomoże Ci nasz koordynator znajdujący się na miejscu. W razie potrzeby zorganizujemy Ci nawet dojazd do Niemiec. Na twoich barkach spoczywa jedynie pójście do sklepu i kupienie sobie „wasser”, „hähnchen”, „brot” itd. 🙂

 

Co z moim zakwaterowaniem?

 

Pracując z nami, nie będziesz się martwił o zakwaterowanie. Jest ono przez nas gwarantowane i w pełni opłacone, a mimo braku znajomości języka łatwo porozumiesz się z współlokatorami/współpracownikami, gdyż jak wspomniałam wcześniej, są oni Polakami.

 

Kto mi pomoże z meldunkiem lub założeniem rachunku?

 

Pamiętaj, że jako profesjonalna i legalnie działająca agencja pracy tymczasowej, dbamy o to, aby nasi pracownicy czuli się bezpiecznie i komfortowo. Stąd też nasi koordynatorzy będą stanowić dla Ciebie wsparcie we wszystkich czynnościach administracyjnych, w tym podczas wycieczki do urzędu lub banku.

 

Jak już wiesz, brak znajomości języka nie jest barierą podczas pracy za granicą, szczególnie gdy masz przy sobie chętnych do pomocy ludzi.  Znasz język czy nie – skontaktuj się z nami, a znajdziemy Ci pracę, na którą długo czekałeś(-aś)!

 

Daria Tilishchak – Młodszy Specjalista ds. Rekrutacji

Praca24 Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *